בחירת פתרונות תאורה לעיצוב מקצועי של הדירה

כשמחליטים על תכנון ועיצוב מחדש של הבית, שבא לידי ביטוי בשינויים משמעותיים בחלל הדירה, כולל בחלק מהמקרים שינוי חלוקה פנימית של החדרים, ריצוף מחדש, החלפת מוצרי הסניטציה, פתרונות חיפוי, ריהוט, פתרונות התאורה וכיוצא בזה, חשוב להיוועץ באופן מקצועי עם מעצב או אדריכל שיוכלו לוות את התהליך ולכוון לגבי השינויים והמוצרים הנכונים ביותר. המטרה המרכזית היא שהשינויים שיתבצעו במגרש הביתי והמוצרים שיחליפו את הקודמים, ישלימו את התמונה והתצוגה תהיה לנוחיותכם ובהתאם לטעם האישי. אדריכלי פנים יוכלו להיות ממומנים גם על החלק העיצובי של חלל הבית, כאשר כל אחד מבעלי התפקידים יוכל לכוון אתכם לגבי בחירת פתרונות התאורה המתאימים וכאלה המשתלבים עם העיצוב הייחודי של כל חדר וחדר בבית, בהתאם לשימושיות בו.

בחירת פתרונות התאורה

מגוון האפשרויות של פתרונות תאורה בבית מגוונים ועשירים- הן מבחינת סוגי החומרים והן מבחינת הסגנון העיצובי המאפיין אותם. בחירת גופי התאורה בחדרי הבית השונים נדרשת להתחשב בסגנון העיצוב הכללי בבית המתוכנן כאשר לצד גופי תאורה שקועים, צמודים לתקרה או לקיר, גופים מגבס, תוכלו לבחור בגופי תאורה ייחודים לחדר המטבח ועוד. כמו כן, בנוסף לתאורה ממוקדת הקיימת במרבית החדרים בבית, תוכלו לשלב גופי תאורה שיתרמו למידת האור בחדר ובתאורה מעצבת המשתלבת בצורה טובה עם יתר גופי התאורה ותורמת משמעותית לעיצוב הכללי בחדר, כמו למשל ספוטים, פסי תאורה מפוזרים ועוד- שיתאימו מצוין בחדר הסלון והמטבח.

מלבד ההתחשבות בפן העיצובי והחזותי בבחירה, חשוב לקחת בחשבון את היבט החיסכון באנרגיה, כאשר, בהתאם לכיוונים ולנתונים הפיזיים של כל חדר, תוכלו לעשות ניצול מקסימאלי של אור היום וזאת לצד בחירת גופי תאורה שידועים כחוסכים באנרגיה לאורך זמן. כמו כן, בחירת גופי התאורה כוללת גם בחירת הנורות, כאשר בחירה בנורות Led יעניקו אור רגוע לעומת חלופות אחרות. כדי להתאים את גופי התאורה הנכונים ביותר לכל מבנה ולכל חדר, חשוב להיוועץ במעמד הזמנת המוצרים ביועצים מקצועיים מתחום התאורה, שיוכלו לכוון אתכם לבחירת הגופים והנורות שישתלבו היטב בכל חדר ובהתאם לכל צורך בו. במידה ומעצב או אדריכל מלווים אתכם בפרויקט, כדאי שיתלווה אליכם לאולם התצוגה בכדי שיוכל לייעץ לגבי הרכישות הנכונות שתשתלבנה עם העיצוב המתוכנן. תכנון תאורה בפרויקט אדריכלות פנים מקצועי, כפי המוצג בכתבה המציגה בתכנון מחדש של דירה בהתאם לצרכים מחודשים, הינו חלק משמעותי בהליך התכנון הכללי של הדירה ולכן כדאי לייחס לנושא את החשיבות הנדרשת.

בחירת ליווי מקצועי לפרויקט

כשאתם מחליטים להיעזר באדריכל או מעצב לצורך עיצוב כללי של הבית, חשוב לבחור מבין אנשי מקצוע שקיבלתם המלצות לגביהם והתרשמתם באופן אישי מפרויקטים קודמים פרי עבודתם. כדאי להתמקד באנשי מקצוע מנוסים ובעלי מוניטין בתחום, כולל כאלה שמתמחים בתחום התמחות שהינו רלוונטי עבורכם. תוכלו להתרשם מהסגנון והקו שמאפיין את עבודתם באתר הבית שלהם, כאשר בכל מקרה, במידה ויש צורך בשינויים במבנה הפנימי של הדירה שמחייב היתרי בנייה מיוחדים, תידרשו לייצוג של אדריכל מורשה כך ששירותי משרדי אדריכלות ועיצוב פנים יוכלו לשרת את כל המטרות. לצד הבחירה על סמך הנתונים היבשים והתרשמות מסגנון העבודה, חשוב לבצע תיאום ציפיות מקדים ולבחון את הכימיה והתקשורת השוטפת בפגישת היכרות רשמית, בה כל צד יוכל להציג את התרשמותו לגבי חלקו בכוח ופרויקט כך שהכול יהיה מונח על השולחן ובהיר לשני הצדדים כבר מהשלב ההתחלתי. גם אם איתרתם את איש המקצוע ללא המלצות קודמות, לא כדאי לוותר על שלב זה לפני ההחלטה הסופית וחשוב ליצור קשר ולקבל חוות דעת ממקור ראשון מלקוחות קודמים. ולבסוף, את כל הפרטים שתואמו בעל פה, חשוב לרכז למסמך רשמי ומחייב משפטית של השכרת השירותים/ תכנון אדריכלי כדי לחסוך שאלות ואי בהירויות בהמשך הדרך המשותפת.

שיהיה בהצלחה!