תאורה נסתרת

תאורה נסתרת

עיצוב בית מצריך מחשבה מעמיקה לגבי כל פרט, כך שיהיה ניתן ליהנות ממרחב אישי ומעוצב, אך יחד עם זאת פונקציונאלי ונוח לשימוש. נראה כי המינימליסטיות שולטת בעיצוב הבית כיום, מה שמדגיש את החלל הנקי, הצבע לבן ותקרות הגבס, בשילוב תאורה נסתרת. התאורה עוזרת לכל חלל לתחום את עצמו ולהגדיר את המרחב שלו, אפילו שהוא נמצא בתוך מרחב גדול יחד עם אזורים אחרים בבית. לכן, כאשר ממקמים את המטבח ואת פינת האוכל בהמשכיות לסלון, בתוך חלל אחד, חשוב להחדיר תאורה נסתרת בין לבין, בכדי להגדיר כל חלל, באמצעות תאורה שונה.

תאורה נסתרת במטבח

תאורה נסתרת לא משמשת רק בתור מגדירת חלל, אלא בתור דקורציה באמצעות פסי לד המוסתרים בקיר. ניתן ליצור תאורה נסתרת באמצעות מספר אלמנטים כגון קרניז על ידי הנמכת התקרה עם גבס, כך שאחד מהחלקים ייראה כאילו הוא צף. כמו כן, ניתן להרכיב תאורה נסתרת מאחורי רהיטים, מאחורי הטלוויזיה, כך שמקור האור ייצור קרן אור שנוצרת ממקום לא ידוע. תאורה נסתרת מופיעה רבות גם במטבחים, מתחת או מעל ארונות המטבח, בכדי ליצור תאורה דקורטיבית, אך יחד עם זאת תאורת עזר, שתאפשר לנו לראות היטב את השיש וחלקים שונים במטבח, שאור רגיל לא תמיד מאיר. מה שמיוחד מאוד בתאורת לד, היא היכולת לחבר בין התאורה לבין מגוון של חומרים, שעלולים להיהרס באמצעות תאורה אחרת. מנורות הלד עובדות עם טמפרטורות נמוכות ומאפשרות התקנה על עץ, מה שמאפשר תאורה נסתרת בתוך ארונות המטבח.

חלל אינסופי

הפסים המתוחכמים של תאורה נסתרת ברחבי הבית, מאפשרים לחלל להיראות הרבה יותר גדול ממה שהוא, לחלל אינסופי בו יש תעתוע של אורות נסתרים. הטכנולוגיה והקדמה מאפשרים לנו לעצב את הבית בצורה איכותית, מתחכמת ואפילו חסכונית, באמצעות נורות עם אריכות חיים שתורמות לאיכות הסביבה. העיצוב אמור לענות על הצרכים של הלקוח מהבית ולמלא עבורו חלום, שיהיה גם אסתטי, פונקציונאלי ומרהיב. ניר פלד תאורה מציע מבחר של פתרונות תאורה נסתרת, ליצירת מראה ייחודי ומעוצב, לפי טעמו וצרכיו של הלקוח.