פתרונות תאורה

עיצוב הבית השתנה עם השנים ובכל תקופה אנחנו עדים לשינויים נוספים, חידושים וסגנונות. התכנון של הבית מסתמך בעיקר על הסגנון המבוקש של הדיירים, יחד עם ייעוץ מקצועי של אדריכל פנים, המהווה קו המשכי והרמוני לעיצוב החיצוני של הבית. בדרך כלל האדריכל שיצר עבורכם את המבנה, יוכל להמשיך את המלאכה גם בעיצוב הפנים, בכדי ליצור סגנון אחיד שילווה כל חלק בבית. אחד מהאלמנטים החשובים בבית, הם פתרונות תאורה המתבטאים באמצעות גופי תאורה שונים הפזורים בחלל הבית ומעניקים שילוב ייחודי לכל שעות היום. כאמור, תלוי בדיירים, התאורה יחד עם כל עיצוב הבית מסתמכים על הבחירה בסגנון, לכן במידה ומדובר בסגנון מינימליסטי, פתרונות תאורה בולטים יהיו גופים שקועים או גופים צמודים לתקרה ומעניקים מרחב נקי, אשר יוכלו להשתלב באופן הרמוני עם גופים מעוצבים שיעניקו לחלל מימד נוסף.

המשכיות

חשוב להתאים פתרונות תאורה נכונים לשפה של החומר המשמש את רוב הבית, מאחר שתאורה דרמטית בבית עם קו נקי, תגרום למראה לא נינוח שאינו קשור להמשכיות העיצוב. יש לשים דגש על חיסכון באנרגיה, בניצול נכון של אור היום ובקבלת הטבות סולריות מהטבע, באמצעות חלונות זכוכית. חשוב לאפשר לאור היום לחדור פנימה, בכדי לחסוך באנרגיה ובהפעלת התאורה במהלך היום. כמו כן, ישנם גופי תאורה ייחודיים אשר חוסכים באנרגיה ומאפשרים פתרונות תאורה חסכוניים.

אור טבעי

האור למעשה תפקידו להתמזג עם המבנה האדריכלי או להעניק לו ניגודים שונים, שיפיחו חיים בחלל. בכדי להעניק לבית מראה אמיתי יותר, חשוב לשאוף ליצירת פתרונות תאורה טבעיים, שיהיו כמה שיותר דומים למקור, לאור השמש. על האור להיות נינוח ולא מתאמץ, לאפשר לנו לראות בו כחלק הרמוני מהבית ולא כחוצן זר. ניר פלד תאורה מאפשר לכל לקוחותיו להבין את ההבדל בין אור טבעי לאור מעושה, בבחירת תאורה לסלון, לחדרים ולחצר, ניתן לראות כיצד האור הטבעי מתבטא, בגופי תאורה שקועים, המאפשרים לנו לראות את אור ולא לראות האור. כיום השימוש הפופולארי הוא בנורות הלד, המעניקות אור שליו יותר ורגוע, מאשר נורות הליבון של פעם.