תאורה חכמה

הרעיון של תאורה חכמה הוא רעיון לא חדש אך עם השנים הוא תופס יותר ויותר תאוצה. אנחנו יכולים לראות היום יותר ויותר בתים שמקיימים חלק מהרעיונות את כל הרעיונות אשר עומדים בבסיס של תאורה חכמה.

לפני שניכנס לעובי הקורה ונסביר מה זו תאורה חכמה ולמה היא טובה, חשוב להבהיר שבלא מעט בתים חדשים מקיימים את עקרונות השיטה מהסיבה הפשוטה שאם לא מתקינים אותה בשלב מוקדם ומיישמים אות, אז קשה מאוד בהמשך הדרך כשהבית כבר עומד על תלו, מסודר ומרוהט באמצעות ריהוט חכם, להתקין מערכת שכזו. לכן אם אתם מעוניינים במערכת תאורה חכמה, תנסו להתקין אותה כמה שיותר מהר בשביל שתוכלו ליהנות ממנה באופן אופטימאלי.

התקנת מערכת תאורה חכמה מתבצעת על ידי חשמלאי וכן על ידי מומחים בתחום, בעזרתם של מתכנני המבנה. הם מחליטים היכן וכיצד תותקן המערכת, האם היא תעבוד על כל הנכס או על חלק ממנו, ומה תהיה מידת ההשפעה שלהם. יש לזכור שאת המערכת קונים באופן שלם, כלומר לא מדובר במערכות שנבנות טלאי על טלאי אלא במערכות שלמות שיש להתקין אותן כמו שהן במבנה.

מה זו מערכת תאורה חכמה ולמה היא טובה

מערכת תאורה חכמה היא מערכת שמאפשרת שליטה מרחוק על כל מערכת התאורה בבית, גם בלי להיות נוכח בבית. מערכת זו מאפשרת לנו לשלוט דרך הסלולר או הטאבלט על מערכת התאורה באמצעות אפליקציות שונות שמיועדות לכך. השליטה כוללת הדלקה וכיבוי, רמת התאורה, העיצוב, ועוד. כמו כן חלק מגופי התאורה שנמצאים בשליטת המערכת הינם נטענים כך שהם לא מבזבזים חשמל, והינם כוללים נורות LED שנחשבות איכותיות וחסכוניות.

מערכת תאורה חכמה היא למעשה המשך של מה שנהוג היום להתקין בלא מעט מבנים, הן מבנים פרטיים והן ציבוריים, נורות שניתן לשלוט בהן באופן כזה שאפשר לקבוע את מידת התאורה שהן מספקות לחדר. כך שהן אינן מבזבזות חשמל וחוסכות בעלויות.

מערכת תאורה חכמה מיועדת למעשה בשביל לאפשר לנו גם לשלוט עליה מרחוק וגם בשביל שנוכל ליהנות מפונקציות שונות שקיימות בה, בין היתר באמצעות אפליקציות שונות שמיועדות לכך. בנוסף, היא מיועדת לחסכון בחשמל ולשימוש אופטימאלי בתאורה. זו הסיבה שאנשים רבים בוחרים להתקין מערכות של תאורה חכמה, גם אם מדובר במערכות יקרות ולא פשוטות. ההנחה היא שבעתיד הלא רחוק, מרבית הבתים החדשים יעברו למערכות שכאלו אשר ישתלבו הן במערכות חשמל חכם ובית חכם.