רעיונות וטרנדים חמים לעיצוב דירת סטודיו

22_shutter_217760596_Designed-Studio-Door

עיצוב דירת סטודיו דורש מהמעצב תכנון מדויק לפרטי פרטים. בעזרת תכנון קפדני ויצירתיות ניתן לשדרג כל דירת סטודיו, ולו הקטנה ביותר, כדי להיראות גדולה יותר. לכן, יש לחפש דרכים יצירתיות כיצד ליצור אשליה של גודל ומרחב. חשוב לאפיין את הלקוח ולהבין את אורח חייו כדי לתכנן היטב את חלל המגורים ולהחליט איזה רהיטים נדרשים בדירה, ויש להימנע מעומס פריטים כדי להשיג תחושת מרחב, וזאת ללא פגיעה בנוחות ובשימושיות.

כמות האור הטבעי

חשוב להכניס כמה שיותר אור טבעי לדירת סטודיו ובהתאם למאפייני הדירה יש לתכנן תאורה מלאכותית המספקת אור רב עם אפשרות לשינוי תאורה ליצירת אווירה רומנטית בעת הצורך. לכן, בעת תכנון העיצוב לדירת סטודיו יש לתת דגש רב על נושא הפתחים וכיום הטרנד החם והמוביל הוא ליצור פתחים גדולים מזכוכית המאפשרים לאור טבעי לחדור לדירה. מיקום החלונות ישפיע על עיצוב חלל המגורים ועל מיקום רהיטים כמו פינת אוכל, מטבח, חדר שינה ומיקום הטלוויזיה.

בנוסף, מומלץ להתקין מראות גדולות אשר ידועות כאמצעי יעיל ומוכח לתחושת גודל, המראות תורמות גם לפיזור האור ברחבי הדירה.

פתרונות אחסון חכמים

אחד האתגרים העומדים בפני מעצבי הפנים בבואם לעצב דירת סטודיו הוא נושא האחסון. יש לקבוע יחד עם הדייר איזה פריטים חשובים לו, וחשוב שלא להעמיס בפריטים בבית כדי להימנע מתחושת מחנק וחוסר סדר. בדירת סטודיו עם תקרה גבוהה ניתן לנצל את הגובה כדי לבנות מדפים גבוהים וכמו כן נהוג לרכוש מיטה עם ארגז נפתח לאחסון שמיכות ומצעים. גם במטבח יש לתת דגש על פתרונות אחסון חכמים וכיום הטרנד הוא להרכיב מטבח, אפשר בגוון לבן או בהיר, עם ארונות אחסון מרובי מדפים כאשר נהוג לכלול במטבח את מכונת הכביסה בתוך נישה ייעודית.

הפרדה בין חללים

נהוג ליצור הפרדה בין חללי הדירה כדי ליהנות מאינטימיות ופרטיות. הטרנד החם ליצירת הפרדה הוא בעזרת מחיצות הנעות על מסילות וכך צד אחד משמש לאחסון או לספריה ופריטי נוי בעוד על הצד השני מותקן מסך הטלוויזיה. בנוסף, ניתן ליצור הפרדה בין חדר השינה לסלון בעזרת מחיצה מבד או חומר טבעי אחר.

אגב, מומלץ להתקין דלתות של רב בריח, דלת כניסה ודלתות פנים, וכדאי לדעת כי החברה מציעה דלתות מעוצבות בשלל גוונים וגדלים בהתאמה לתוכנית העיצוב של הדירה. את גוון הדלתות ניתן להתאים לצבע בדירה ולגודל הפתחים. כיום הדלתות נחשבות לפריט עיצובי בפני עצמו המשתלב בהרמוניה עם הקו העיצובי המנחה.

משטחים מבריקים

אחד הטרנדים לעיצוב דירת סטודיו הוא שימוש במשטחים מבריקים. מומלץ להתקין רצפה בגוון בהיר אך אם מעדיפים פרקט בגוון כהה חשוב לבחור בפרקט מבריק. כמו כן, יש לאבזר את הדירה עם משטחי מטבח בעלי ברק ועם חיפויי קיר עם אריחים גדולים ומבריקים אשר תורמים לאשליה של גודל. כמו כן, כדאי לדעת כי אחד הטרנדים הבולטים כיום לעיצוב דירות סטודיו הוא שימוש בטפטים בעלי טקסטורה המאפיינת את סגנון הרטרו. יש לציין כי שטיחים וטפטים עם טקסטורה מעניינת בתלת מימד תורמים לאשליית הגודל.

מפת הגעה לאולם תצוגה של רב בריח