מאוורר תקרה עם תאורה

אומנם אנחנו נמצאים עכשיו בדצמבר וקר נורא בחוץ, אז אנחנו רוצים לחמם את החדר אך עוד כמה חודשים, או כפי שאנחנו מכירים את מזג האוויר הישראלי כנראה שזה יהיה בעוד כמה שבועות, יתחיל להיות חם ואז אנחנו נחפש דרכים להכניס אוויר קר ורענן לחדר, ומה הדרך הטובה והזולה אם לא באמצעות התקנת מאוורר תקרה עם תאורה?

מאוורר תקרה עם תאורה הוא דבר נפלא שכן הוא מאפשר לנו ליהנות מאוויר רענן בחדר בלי שנצטרך להדליק מזגן ולבזבז חשמל רב, מה עוד שמזגן בדרך כלל יוצר אוויר סינתטי ולא נעים. מאוורר תקרה לעומת זאת מאפשר לנו ליהנות מאוויר נקי שכן בעזרת הכנפיים שלו הוא לוקח את האוויר שבחדר ומסיט אותו מצד לצד במהירויות שונות אותן אפשר לקבוע באמצעות מתג פשוט.

כיום בניגוד לעבר אפשר גם למצוא מאווררי תקרה אשר מעוצבים בצורות שונות, החל ממאווררי תקרה מעץ וכן מאווררים מברזל בעלי עיצוב ייחודי. בנוסף העיצוב של המאווררים יכול להיות מותאם לחדר על פי צבעים שונים, כשהרעיון הוא כמובן ליצור אחידות בין צבע הכנפיים לצבע הקירות והחדר בכלל. אפשר ליצור ניגודיות קלה על מנת שלא יהיה משעמם בעין אך בגודל נהוג ליצור אחידות מעניינת ונוחה.

היכן נהוג להתקין מאווררי תקרה עם תאורה

בעבר היה נהוג להתקין מאווררים מסוג זה בעיקר בבתי עסק שונים. במהלך השנים כאשר בכל בית ובכל מבנה ציבורי הוכנסו מזגנים אז אותם מאווררי תקרה נעלמו וכמעט ולא היו נוכחים. בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר מבנים כולל מבנים פרטיים שיש להם מאווררי תקרה עם תאורה.

ההסבר הוא מאוד פשוט, מדובר על מוצר שהוא זול, הן בהתקנה שלו והן בתחזוקה השוטפת שלו, זאת להבדיל ממזגן שעלותו יכולה להגיע לאלפי שקלים כולל הכנה להתקנה והתקנה, וכן התחזוקה השוטפת שלו גבוהה יותר (תיקונים, החלפת חלקים, החלפת גז), וכן עלויות שוטפות כגון הוצאות חשמל.

הסבר נוסף לעובדה שמאוורר תקרה עם תאורה הפך פופולארי מאוד, זו עצם העובדה שאנשים רבים מתנגדים להתקנת מזגן בבית מסיבות שונות, יש מי שמתנגד לכך מסיבות אידיאולוגיות (מזגנים כידוע פוגעים באיכות הסביבה) ואם זה בגלל שלא מסוגלים לחיות בתוך אוויר סינתטי שמוציא המזגן. על כן הם מעדיפים להשתמש במערכת מיזוג אוויר טבעית כמו מאורר. מאחר ומאווררי רצפה או קיר אינם נחשבים איכותיים במיוחד, בטח לא בחללים גדולים, הרי שהפתרון האידיאלי עבורם הוא מאוורר תקרה. התאורה במאוורר כזה הוא רק בונוס, במקום להתקין במקביל למאוורר מנורה, פשוט רוכשים מאורר תקרה שיש לו כבר נורה מובנית וכך נהנים גם ממאוורר איכותי וגם מנורה אשר מסוגלת להאיר את כל החדר בדיוק כמו שהמאוורר מצנן את האוויר בכל החדר.