טיפים מעוצבים לחדרי אמבטיה ושירותים

 

בשנים האחרונות החלו ישראלים רבים להשקיע רבות בעיצוב חדרי אמבטיה ושירותים, כיום יש שלל פתרונות ועיצובים מרהיבים המסייעים לנו להפוך את השירותים וחדרי האמבטיה למקומות מרגיעים ומרשימים ביופיים. אמנם, כאשר מעצבים את הבית עיקר הדגש הוא על המטבח, הסלון וחדרי השינה, אך כדי להשלים את העיצוב יש לעצב נכון ובהתאמה למאפייני הדיירים את חדרי האמבטיה והשירותים. יש לשים דגש על בחירה נכונה של כלים סניטריים, תאורה, צבע הקירות, ריצוף, ארונות אחסון, תאורה, חיפויי קירות מעניינים ויפים ותכנון נכון של החלל כדי ליהנות ממרחב מרווח ונעים לשהייה.

חלל פרטי ואינטימי

ברוב הדירות החדשות ובבתים הפרטיים יש לפחות שני חדרי אמבטיה ושירותים, לרוב יש יחידה נפרדת שהינה חלק אינטגרלי מחדר השינה של ההורים, ועוד יחידה המשרתת את דיירי הבית והאורחים המגיעים לבקר. חשוב לזכור כי חדרי אמבטיה ושירותים נועדו להציע חלל פרטי ואינטימי המאפשר לנו להירגע אחרי העבודה וליהנות ממקלחת נעימה ומרגיעה, ליהנות מטיפולי יופי וטיפוח בשלווה וללא הפרעה, לטבול באמבטיה עם מים חמימים ונעימים למגע או להתקלח במקלחון, למרוח קרמים לטיפוח העור וכדומה. כדי לשהות בנעימים בחדרי אמבטיה ושירותים חשוב לעצב אותם בקפידה ולתכנן אותם בהתאמה מלאה לצרכי הדיירים.

תכנון התאורה

בעת תכנון העיצוב לחדרי אמבטיה ושירותים יש להתחשב בפרמטרים כגון – גודל החדר, מיקום הכיור, האמבטיה, המקלחון והשירותים, ארונות לאחסון מגבות ומוצרי טואלטיקה, קוסמטיקה וחומרי ניקיון, בחירה נכונה של אריחים לחיפוי הקירות המתאימים לסביבה רטובה, שטיח המאפשר לנו לצאת מהמקלחת ולא לעמוד על רצפה רטובה וקרה, תאורה מחמיאה, מראה גדולה ועוד. אחד הדברים החשובים בחדרי האמבטיה היא התאורה, שכן תאורה נכונה תוכל לסייע לכם בשמירה על האסתטיקה, אם בשימוש בכלי גילוח, בפינצטה או בשעווה. כמו כן, במראה של האמבטיה ניתן להתארגן לקראת יציאה- להתאפר תחת תאורה נקייה.  יש לשמור על קו עיצובי מנחה בחדרי האמבטיה והשירותים, בהתאמה לשאר העיצוב בבית, וחשוב ליצור הרמוניה בין הפריטים המפוזרים בחלל חדרי השירותים והאמבטיה.

תכנון מקצועי

ניתן לעצב חדרי אמבטיה ושירותים במראה יוקרתי, קלאסי, מודרני, אקלקטי, כפרי וכו’, לכן חשוב להסתובב באולמות התצוגה על מנת להתרשם מפריטי הריהוט הקיימים וממגוון סגנונות העיצוב האפשריים. ניתן לשלב בין פריטים מסגנונות שונים כדי ליצור אווירה מיוחדת וליהנות מעיצוב עם אמירה אישית. עם זאת, כדי ליהנות מעיצוב מושלם של חדרי אמבטיה ושירותים כדאי לפנות לשירות הניתן על ידי אדריכלים מנוסים. אדריכל מקצועי יאפיין את צרכי המשפחה, יבדוק את מידות חדרי האמבטיה והשירותים ויתאים לדיירים עיצוב מרהיב וייחודי כדי שאלה ייהנו מחלל פרטי ואינטימי המתאים ביותר לאורח חייהם. יודגש גם כי אדריכלים מכירים לעומק את חומרי הגלם וסגנונות העיצוב המתאימים לחדרי אמבטיה ושירותים.