חמישה טיפים לבחירת מנורות תקרה מעוצבות

סיימתם לבנות בית חדש או לשפץ בית קיים ואתם מתחילים לרכוש רהיטים ואביזרים שונים אשר יקשטו אותו? זה הזמן לחשוב על מנורות תקרה מעוצבות לחדרים השונים, מנורות תקרה אשר גם יעשו את עבודתן ויאירו את החדר וגם יקשטו אותו בצורה מיוחדת, על פי העיצוב הכולל של החדר.

בחירת מנורות תקרה מעוצבות נעשית על פי אלמנטים מסוימים, חשוב לציין שכל אחד מהאלמנטים חשוב בנפרד אך יש להסתכל על כולם ביחד, כמכלול, על מנת שיוכלו למלא את תפקידם בצורה נכונה, אחרת יהיה מאוד קשה לנו להשתמש במנורות בצורה נכונה. חשוב להדגיש עוד שבחירת מנורות תקרה מעוצבות, לא יכולה להתבצע אחרי חיפוש אחד או בדיקה של סוג אחד של מנורות אלא יש לבחון מספר סוגים בשביל שנוכל ליצור השוואה ולקבוע רף בחירה נכון למנורה אשר תתאים לנו.

טיפים לבחירת מנורות תקרה מעוצבות בצורה חכמה

בחירה על פי שטח – האלמנט המשמעותי ביותר לבחירה זה השטח. עלינו לבחון את גודל החלל בו אנחנו מתכוונים להציב את אותן מנורות תקרה מעוצבות, ועל פי זה לבחור את המנורה שתתאים לנו. חשוב לבחון את השטח לא רק על פי גודלו אלא גם על פי כמות החלונות שיש בו וכן האזורים שבהם יש צורך שיהיו מוארים. ייתכן מאוד שבחלל הגדול יש שטחים שפחות חשוב שיהיו מוארים ולכן אין צורך שהמנורה תהיה מעליהם או תגיע אליהם.

בחירה על פי עיצוב – מן הסתם כשבוחרים מנורות תקרה מעוצבות, אז אי אפשר לבחור כל מנורה אלא צריך ללכת על קו עיצוב מסוים. לרוב הקו יתאים לעיצוב הכולל של החדר עם זה מבחינת הצבעים ועם זה מבחינת החומר והנוכחות (עיצוב עדין או עיצוב בעל נוכחות משמעותית), אך יש מקרים בהם דווקא יהיה ניסיון ללכת על הצד השני, כלומר ליצור ניגודיות מסיומת בעיצוב, עם זה בשביל להוסיף גוון חדש לעיצוב ועם זה בשביל לא להפוך את המנורה לחלק מהעיצוב הכולל.

בחירה על פי עלויות – ניתן לחסוך לא מעט כסף על ידי מנורות תקרה מעוצבות שלא מבזבזות הרבה חשמל. לשם כך יש לבדוק אילו מבין המנורות הן חסכוניות, לא רק בעלויות הרכישה אלא גם בעלויות ההפעלה והתחזוקה.

בחירה על פי מיקום – ניתן לרכוש נורות אשר אפשר לתלות אותן על גבי התקרה, כלומר נורות תלויות, לעומת זאת אפשר לרכוש מנורות שקועות, או מנורות צמודות. זה תלוי העיצוב שרוצים לתת לחדר וכן באופיו.

בחירה על פי סוג החדר – אין ספק שבחדק ילדים נרצה לתלות מנורות תקרה מעוצבות שונות ממנורות תקרה שנרצה לרכוש עבור חדר הורים או סלון. סוג החדר יקבע את המנורות ועיצובן. לכן חשוב להתייחס לנקודה זו בהליך רכישת מנורות תקרה.