התאמת התאורה לשאר הריהוט ליצירת מראה יוקרתי

התאמת התאורה לרהיטים היא אמנות שאפשר ללמוד בקלות אם מקדישים מעט מחשבה לכמה כללים ועקרונות שקל ליישם בכל דירה ובית שהם. במקרה הזה, התאמת התאורה חייבת להיעשות לבבית שבו יש ריהוט יוקרתי ולכן אי אפשר לחרוג מהקו העיצובי השולט שמחייב אלגנטיות ויוקרה. אלגנטיות היא אותו מאפיין שאינו תלוי בסגנון, אלא הוא הרושם שנוצר כשאנחנו נכנסים לחדר ומבחינים בהידור המסוים שלו של אחייב להיות יקר בהכרח, אבל הוא בהחלט נראה יוקרתי. למה הכוונה? לחדר מעוצב כך שלא ייראה כמו גיבוב חפצים ורהיטים רק כדי להוכיח שאפשר לקנות את הרהיטים היקרים בעולם.

שיקול דעת והתאמה לסגנון

יש צורך במידתיות מסוימת, בפרופורציה ובתשומת לב לגבולות. אי אפשר להציף חדר בפריטים כמו תאורה זולה מדי שתיראה ססגונית מדי על רקע של ריהוט בצבעים מאופקים, לדוגמה, ולהפך. תאורה קלאסית מדי וחמורת מראה תיבלע בחדר שהסגנון שלו צבעוני ומשוחרר מאוד. ההתאמה בי תאורה לריהוט חייבת להיעשות לא רק מבחינת הצבעים אלא גם בהפעלת שיקול דעת עד כמה המנורה המסוימת עם האלמנט העיצובי הבולט יכולה להרשות לעצמה להיבלע ברקע שיש בו עומס של חפצי אמנות, כך שהיא לא תקבל את תשומת הלב שהיא הייתה מושכת לו היו מציבים אותה בחלל משלה, למשל.

עיצובים שונים לפי תקופות

יוקרתיות במראה מושגת גם על ידי מחוות תקופתיות. אם החדר מעוצב בסגנון הצבעוני והנקי של שנות החמישים, יש להניח שאורה רומנטית לא תשתלב בריהוט ולכן היא לא תיתן את האפקט שהייתה יכולה לתת בחדר יוקרתי שמעוצב רומנטי או כפרי מאוד. שימו בל לדוגמאות גיאומטריות אם הן קיימות או למוטיבים גיאומטריים שיכולים לתת לכם רמז לגבי הכיוון שאליו כדאי לקחת גם את התאמת התאורה בצורה המיטבית ביותר. יש ל אמעט מנורות וגופי תאורה שמעוצבים מראש לפי מחווה לתקופות מסוימות, כמו לדוגמה המנורות הפסיכדליות שלשנות השישים, או המנורות בסגנון אוריינטלי למי שמעדיף סגנון אקזוטי, או מנורות מאופקות וקלאסיות בקווים נקיים למי שהסגנון שלו מודרני ומאוד הייטקי.

בחירת חומרים לפי הריהוט

מאליו מובן שחומרים של ריהוט יוקרתי הם חומרים איכותיים שמחזיקים מעמד, ומצטיינים גם בכך שהדבר ניכר ולא רק בגלל הסגנון העיצובי שלהם. במקרים כאלה, התאמת התאורה לרהיטים ופיזור גופי התאורה בחדרים חייבים להיות לא פחות מטובים מאוד. אי אפשר לשים מנורה זולה שגם נראית כזאת, כמו למשל מנורת מתכת שמעלה ירוקת מהר מאוד ונראית רע בתוך זמן קצר, ליד ריהוט שהעץ והאריגים שלו הם המעלה הראשונה. לבחור תאורה לריהוט יוקרתי מחייב גם התייחסות לחומרים שמהם עשויים הגופים, ולכן חומרים עמידים, יציבים, כאלה שגם הנראות שלהם אינה משתנה עם הזמן מחייבים בחירה ביצרנים ובספקים שגם עומדים בהבטחות שלהם.