גופי תאורה שקועים, מדוע כדאי ומה היתרונות

גופי תאורה שקועים הם המילה האחרונה בתחום עיצוב התאורה, והודות ליתרונות הרבים שלהם הם הופכים בזמן האחרון לפופולריים מאוד בקרב מעצבי פנים, אדריכלים ואנשים הבונים או משפצים את ביתם, ובמגוון רחב מאוד של מקומות – בבתי מגורים, בדירות להשקעה, במשרדים ואפילו בגינות ובבריכות. גוף תאורה שקוע הינו גוף היושב בעצם בתוך התקרה אט הקירות, כך שהמנורה אינה בולטת כלפי חוץ, והאור כאילו בוקע מתוך התקרה או הקיר. אז מדוע בעצם כדאי לשלב גופי תאורה שקועים בעיצוב התאורה שלכם? על כך נשיב בשורות הבאות.

 עיצוב אלגנטי

גופי תאורה שקועים מעניקים לחלל מראה אלגנטי שירשים כל מבקר. זו תאורה שיש לה אופי נקי והיא נותנת תחושה של מרחב, באמצעות האשליה האופטית שבולטת מאוד לעין. מאחר וגופי התאורה עצמם נסתרים למעשה, הם אינם מפריעים לעיצוב של החלל, לא תופסים נפח מיותר מתוכו, ומאפשרים למקד את תשומת הלב באלמנטים העיצוביים הבולטים של החדר. זה יכול להיות משמעותי מאוד כאשר מדובר למשל בדירה קטנה או בחדר שנפחו מצומצם, כאשר כל תוספת של גוף תאורה סטנדרטי יכולה להעיב ולהפריע להתרשמות הכללית ולגרום לתחושת דחיסות ועומס.

גמישות ופונקציונליות

כיום ניתן להתקין גופי תאורה שקועים כמעט בכל אלמנט בבית ולא רק בתקרה ובקירות – אפשר לשלב גופים אלה ללא קושי מיוחד ברהיטים שונים כגון מזנון וארונות, להוסיף אותם למדרגות, למעקים, מסביב לחלונות, בפאנלים, בכיורים, בבריכות ועוד. ההתקנה של גופי תאורה אלה בתקרות גבס למשל הינה סטנדרטית ופשוטה מאוד – אין צורך בקידוחים מיוחדים ובשיפוץ נרחב, ובמצבים מסוימים אפשר אפילו לעשות שימוש בחורים קיימים על מנת למקם בהם גופי תאורה שקועים.

גם את עיצובו של הגוף עצמו ואת סוג התאורה שמעניק הגוף אפשר להתאים לפי אופי העיצוב והתחושה שרוצים לקבל – האור יכול למשל להיות ממוקד כדי להאיר בהדגשה פסל מיוחד, או לתת אור רחב ובוהק למשטח עבודה. המגוון הוא עצום, וקיימים פתרונות מתאימים לכל מטרה, לפי ההעדפות של הלקוח.

כדאיות כלכלית

הרוב המכריע של גופי התאורה השקועים מורכבים מחלקים שהם יעילים אנרגטית בהשוואה לגופי תאורה אחרים. ניתן לשלב בגופי תאורה שקועים תאורת לד חסכונית, וקיימת גם אפשרות לעשות שימוש בעמעם, אשר יכול להוזיל אפילו יותר את צריכת החשמל של גופים אלה. כמו כן, בעלי דירות להשקעה מבינים כיום כי התקנת גופי תאורה שקועים בדירות להשכרה יכולה להעניק דחיפה משמעותית לערך של הדירה, בעלויות מזעריות ביותר.

לסיכום

בין אם אתם עומדים לבנות את בית החלומות שלכם, ובין אם אתם משפצים כרגע את דירת המגורים הקיימת או הבאה שלכם – עליכם לשקול ברצינות ליישר קו עם החידושים העכשוויים ביותר בעולם עיצוב התאורה, ולעשות שימוש נרחב בגופי תאורה שקועים, אשר יכולים להעניק לביתכם עיצוב מרהיב, תאורה מעניינת ושימושית, והכל בעלויות נמוכות וכדאיות מאוד.