ארבעה פתרונות חכמים לחסכון בחשמל

אחד מהמשאבים המבוזבזים ביותר במהלך חיי היומיום שלנו הוא חשמל. נורה שהושארה דולקת הרבה לאחר שעזבתם את החדר (ואולי אף את הבית), קונסולה ובה חמש נורות המאירה באור יקרות את פינת האוכל שלכם, בעוד אתם זקוקים, למעשה, רק לנורה אחת או שתיים, מכשיר זולל חשמל שלא נותק וממשיך לזלול חשמל גם כאשר הוא איננו עובד ומשרת אתכם, אלו הן רק דוגמאות מעטות לדרכים בה הכסף שלכם נוזל לכם מבין האצבעות דרך רשת החשמל.

לא יושבים בחושך ובקור!

אל דאגה, איננו מתכוונים לנתק אתכם מהמזגן, מהטלויזיה או מהמחשב שלכם, אלא לתת לכם מספר פתרונות חכמים שיסייעו לכם להקטין את חשבון החשמל שלכם:

 

חסכמים לחשמל – כולנו מכירים את החסכמים למים, אבל חסכמים לחשמל? אז כן, יש חיה כזו, אבל ראשית, הסבר קצר: חברת החשמל מעלה את המתח ברשת החשמל ל-230 וולט, במטרה לספק את הביקוש הגדול לחשמל, בעוד מכשירי החשמל שלנו זקוקים למתח יציב של 215 וולט. מכשירי החשמל אמנם יכולים לפעול במתח כזה, אולם הם צורכים הרבה יותר חשמל. אותם חסכמי חשמל הם, למעשה, בקרים שתפקידם להפחית את המתח העודף ולייצב את המתח בסביבות 215 וולט.

תכנון תאורה חכמה וחסכונית - ניתן לחסוך בחשמל גם על ידי תכנון נכון של התאורה בבית העסק או בבית. מיקום נכון של גופי התאורה בחלל, בקירות או בתקרה, יכול למקסם את האפקט שהם יוצרים, לחסוך בחשמל (למשל, תאורה ממוקמת בגובה, אשר מאירה חלל רוחבי גדול מלמעלה) ולהפוך את התאורה הקונבנציונאלית לאפקטיבית וחסכונית כאחד. בנוסף לכך, בחירה מודעת של גופי תאורה חסכוניים יותר מאחרים אף היא יכולה ליצור הפרש חיובי בחשבון החשמל שלכם.

אנרגיה סולארית \ חשמל סולארי -השימוש באנרגיה הסולארית המתחדשת יכול לספק את כל צרכי החשמל של הבית. בדומה לדודי השמש המוכרים לנו, גם כאן, מחוברים לגג הבית פאנלים סולאריים הכוללים תאים פוטו וולטאיים אשר מפיקים חשמל מהשמש. הסדרת מונה נטו, תוצאה של שיתוף פעולה ירוק בין הממשלה לרשות החשמל, מאפשרת לכל אזרח או בעל עסק שברשותו גג פרטי גדול, להפיק את החשמל הנדרש לו ובכך, לחסוך את עלויות החשמל אשר הוא משלם לחברת החשמל.

ניתוק מכשירי החשמל כאשר לא משתמשים בהם - מכשירי חשמל צורכים חשמל גם כאשר הם אינם בשימוש. אם הדרכים האחרות גדולות או מסובכות לכם, תמיד ניתן להתחיל ב”קטן” ולנתק מכשירים כמו טלוויזיות, DVD, מחשבים וכד’, כאשר הם אינם בשימוש. כך לא רק שתצמצמו את חשבון החשמל, אלא אף תגנו עליהם מנזקים שהפסקות חשמל ושינויי מתח נוספים עלולים לגרום להם.

 

לסיכום:

גם אם אינכם ירוקים במיוחד, ועתידו של כדור הארץ ומשאביו אינם נמצאים בראש מעייניכם, ברור למדי שאין שום סיבה שתסכימו לשלם חשבון חשמל מנופח שלא לצורך.