דגשים בבחירת תאורת מטבח

המאמר בחסות סמגל קונספט

השפים המובילים של היום לימדו אותנו שיעור חשוב בבישול: לא מספיק להיות רק בשלן טוב אלא צריך גם להשקיע במראה המטבח. השקעה במראה המטבח והתאמה נכונה של תאורה יכולה להפוך את המטבח למקום קסום.

בהתאם לאווירה

אז נשאלת השאלה כיצד בוחרים תאורה עבור מטבח פרטי? אותו מטבח בו עוברים מדי יום אנשים רבים ולכן יש צורך להקדיש לכך מחשבה ארוכה.  אחד הדגשים שיש לתת עליהם את הדעת זה תאורה בהתאם לאווירה. מה הכוונה? יש לחשוב על האווירה הרצויה אותה אנחנו מעוניינים ליצור במטבח- האם מדובר באווירה רומנטית או אווירה משפחתית? אם מדובר באווירה משפחתית, הרי אפשר ליצור אווירה כפרית באמצעות שימוש בתאורה כהה? לעומת זאת, אם מדובר על חלל מודרני כדאי לעשות שימוש בתאורה המשדרת אווירה חדשנית כגון תאורה צבעונית יותר.

פונקציונליות

לצד החידושים האחרונים בתחום עיצוב המטבחים, כאשר אנחנו מדברים על מטבח חשוב מאד לעמור רגע ולבחון גם את הנושא הפונקציונלי. מה הכוונה? אמנם ניתן לראות כיום חידושים רבים, אך לצד החידושים חשוב מאד גם לבחון את נושא התאורה מבחינה פונקציונליות ולהבין כי אי אפשר לבחור בתאורה טרנדית אלא חשוב לבחור בתאורה איתה תרגישו בנוח.

למרות הצבעוניות ושלל החידושים, אותה תאורה צריכה להתאים לצרכים שלכם במטבח. מכאן חשוב מאד לבחור בתאורה חזקה המאפשרת לכם לראות בדיוק מה קורה במטבח.

כפי שכבר הזכרנו , אותם טרנדים עשויים להיות נחמדים למדי למשך תקופה אך לאחר מכן אתם עשויים להתעורר ולמצוא את עצמכם שואלים : מה בדיוק חשבנו לעצמנו ולכן חשוב מאד לקחת את הזמן ולקבל את ההחלטה הנכונה.צמיגי מלגזות

בהתאם לסוגי המנורות

כפי שכבר הבנתם, כיום ניתן לראות שלל סוגי מנורת המיועדות לחלל המטבח ומעניקות תאורה שונה. מתלבטים באיזה מנורה לבחור? הנה מספר סוגי מנורות מטבח:

  • מנורות תקרה: מנורות תקרה נחשבות למנורות הפופולריות ביותר בחלל המטבח. לדעת מומחים, כדאי לעשות שימוש במנורה גדולה ועוצמתית.
  • מנורה שקועה בקיר: מדובר באחד הטרנדים הפופולריים ביותר בענף התאורה- מנורות שקשה מאד לשים לב אליהן ומשתלבות במטבח.

התבוננות בקטלוג

כפי שניתן לראות, כיום ישנם סוגים שונים של תאורת מטבח מה שעשוי לעורר אי וודאות בקרב רבים. כיצד פותרים את הבעיה? ניתן לפתור את הבעיה באמצעות כניסה לאתרי האינטרנט של חברות המציעות תאורה למטבח ושם לראות את הקטלוג. בחינת המנורות באמצעות הקטלוג מאפשרת לראות סוגי מנורות שונות בזמן המתאים ביותר.

מתלבטים באחת בלילה או בשעת צהריים? בכל עה משעות היום ניתן להיכנס לאתר האינטרנט ולראות את הקטלוג מה שמאפשר להמשיך בסדר היום. כמו כן, ניתן להתייעץ עם מומחים בתחום. כיום ניתן להגיע לחנויות ולהתייעץ עם מומחים בתחום על מנת לקבל חוות דעת. בסופו של דבר, התייעצות עם מומחים יכולה לסייע לכם להתאים את התאורה הטובה ביותר למטבח שלכם.